Як доглядати за дитячим одягом
Дитячий одяг в порівнянні з дорослим вимагає більш ретельного догляду. Якщо робити це правильно, речі прослужать довше, зберігаючи гарний зовнішній вигляд, а дитині в них буде комфортно.

Прання дитячого одягу

Те, що прати дитячий одяг доводиться часто, ні для кого не секрет. Адже діти ведуть активний спосіб життя і часто забруднюються. Крім того, шкіра в дитячому віці ніжніша і має підвищену схильність до подразнень, викликаним брудом, пилом, хімічними добавками в воді або пральних порошках. Тому при пранні дитячих речей, крім звичайних правил гігієни, потрібно дотримуватися ще деяких рекомендацій.

   
Своєчасно прати речі і не накопичувати їх, щоб випрати відразу багато білизни. Пам'ятайте, що застарілі бруд і плями гірше відпираються, а тривале зберігання брудної білизни може викликати розвиток шкідливих бактерій
    
Ретельно вибирати миючи засоби, і багато тут залежить від віку дитини і особливостей його організму. Одяг дітям до року рекомендується прати дитячим або господарським милом, або спеціальними порошками. Якщо ж дитина схильна до алергії, то і в старшому віці потрібно прати його речі спеціальним порошком. Пам'ятайте, що навіть безфосфатні порошки можуть мати аромату або хімічні добавки, які викличуть у дитини свербіж, подразнення або алергічні реакції. Тому вибирати потрібно порошок з позначкою «для дітей».
    
Ні в якому разі не можна використовувати оптичні відбілювачі. При необхідності краще застосовувати засоби з відбілюючим ефектом на основі водню або хлору.
    
Дитячий одяг вимагає ретельного виполіскування. Якщо ви перете її вручну, при полосканні необхідно змінити воду кілька разів. Якщо потрібно випрати в машинці потрібно поставити режим додаткового полоскання.
    
Небажано прати разом дорослу та дитячий одяг. Категорично це неприпустимо для дітей до року.
    
Для машинного прання дитячих речей переважно використовувати режими ручного або делікатного прання. Попередньо речі треба розсортувати по квітам і тканинам (рекомендованим режимам прання). Блискавки і кнопки на одязі краще застебнути, а самі речі, особливо якщо на них присутні декоративні елементи, вивернути навиворіт. Якщо ви помітили на одязі дірочку або відірвавшуюся застібку, краще зашийте їх перед пранням.
    
Не потрібно перевантажувати барабан пральної машини, щільно його заповнивши. Це погіршує якість прання і заважає полоскання. Крім того, речі в дуже тісному обсязі сильніше труться одному про одного і можуть зіпсуватися.
    
Новий одяг, куплену для дитини, бажано випрати або хоча б
ополіскувати з вивороту, особливо це стосується натільних речей і білизни. Якщо мова йде про дітей до року - прання обов'язкове.

Сушка дитячого одягу

Хороший варіант - сушити дитячий одяг на свіжому повітрі. Однак він більше підходить для теплої пори року і для тих, хто живе в приватному секторі. У квартирі можна сушити білизну на балконі і в ванній кімнаті. Важливий момент - не пересушити речі і робити це в правильному положенні, щоб уберегти від деформації. Є одяг, яку краще сушити на плічках (наприклад, сорочки, піджаки), деякі речі можна сушити тільки в горизонтальному положенні. Особливо це стосується трикотажних виробів - їх не можна вішати в мокрому вигляді. Краще покласти їх на рівну поверхню або спеціальну сітку, яку можна поставити на ванну. Якщо виріб небажано викручувати, покладіть його зверху або загорніть ненадовго в махровий рушник. Після того, як виріб злегка підсохне, повісьте його на сушилку. Пам'ятайте, що від правильності сушки буде залежати, як довго речі збережуть первинний зовнішній вигляд.

Прасування дитячого одягу


Гладити будь-який одяг потрібно відповідно до рекомендованим температурним режимом. Бавовняні вироби краще гладяться злегка вологі. Вовняні і трикотажні вироби гладять, як правило, через змочену у воді марлю або ганчірочку в низькому температурному режимі праски. Речі з тканини з ворсом (велюр, оксамит) слід відпарювати в вертикальному положенні. Одяг з накаткою, принтами гладять з вивороту, щоб не зіпсувати малюнок. Одяг для малюків гладять з двох сторін, щоб краще продезінфікувати її і зробити шви м'якше.

Як вивести пляму на дитячому одязі


Плями на дитячому одязі з'являються часто. Це можуть бути плями від фруктів, соків або іншої їжі, від фарб і фломастерів, від трави та інше. Якщо таке сталося з одягом немовлят, спробуйте вивести забруднення за допомогою господарського мила (попередньо намастивши річ, почекайте хвилин 5-10, а потім починайте прати). У разі дітей старшого віку можна скористатися засобом для виведення плям і потім запрати одяг. А ось в хімчистку дитячі речі здавати небажано - хімічні засоби, що використовуються там, можуть викликати алергію. Виняток - екологічні хімчистки, у яких один «мінус» - висока вартість послуг.


Як зберігати дитячий одяг


Трикотажні вироби, щоб вони не розтягнулися, краще зберігати в складеному вигляді на полицях. Одяг з тонких тканин не можна зберігати разом з виробами з хутра. Щоб річ перебувала в ідеальній формі, повісьте її на плічках в чохол, а одяг на полицях складіть в спеціальні коробки або пакети. Перед сезонним зберіганням речі потрібно перепрати і пропрасувати щоб уникнути появи в них мікроорганізмів, неприємного запаху, молі і т.д. Щоб дитячі речі не вигоряли, не можна залишати їх на сонці (підвіконнях, балконах). Небажано також зберігати їх занадто близько від опалювальних приладів.


Якщо ви будете дотримуватися перерахованих вище рекомендацій, одяг ваших діток завжди буде виглядати акуратно і довго збереже презентабельний зовнішній вигляд.

Може бути цікаво